Overheid in Overijssel

Gemeente Ommen (Overijssel)

Statistieken gemeente Ommen

Oppervlakte: 18.198 ha.
Aantal zetels: 17
Aantal inwoners (actueel): 17.686
Bewonersaantal mei 2018: 17.686
Aantal inwoners januari 2017: 17.531
Aantal inwoners maart 2016: 17.627
Aantal inwoners december 2015: 17.681
Aantal inwoners maart 2015: 17.498
Aantal inwoners mei 2014: 17.333
januari 2014: 17.370
november 2013: 17.365
augustus 2013: 17.371
mei 2013: 17.370
2012: 17.330
Aantal inwoners jan 2010: 17.404
Aantal inwoners jan 2009: 17.446
Bevolking jan 2008: 17.419
Inwonersaantal 2007: 17.311
Inwonersaantal 2006: 17.303
Inwonersaantal 2005: 17.028
Inwonersaantal 2004: 16.938

Contact gemeente Ommen

Chevalleraustraat 2, 7731 EE OMMEN (Postbus 100, 7730 AC OMMEN)
Tel 0529-459100
E-mail: gemeente@ommen.nl
Website: www.ommen.nl

+ meer informatie (aantal zetels en ranking)

Ranking langstzittende raadsleden
CDA, Mevr. Annelies Bakelaar: 12 jaarChristenUnie, Dhr. Frans van der Mooren: 8 jaarVOV, Dhr. Gerrit de Jonge: 8 jaarLPO, Dhr. Dick Remmers: 4 jaarPvdA, Dhr. Hilbert Moerman: 4 jaarVVD, Mevr. Ilona Lagas-Meijer: 4 jaarD66, Dhr. Henri Mors: 3 jaar

Pagina 1 van 3 (24 resultaten)

Mevr. Annelies Bakelaar

Functie: RaadslidPolitiek: Fractievoorzitter CDA
Lijsttrekker CDA (2014)
Coalitie, aantal zetels: 4
In dienst sinds: maart 2006 (12 jaar, 9 maanden in dienst)
Werkzaamheden bij de Overheid:


Raadslid Annelies Bakelaar is fractievoorzitter van CDA Ommen in de gemeenteraad van Ommen.

Annelies Bakelaar is lijsttrekker bij de gemeenteraadsverkiezingen in 2014. Bij de gemeenteraadsverkiezingen in maart 2014 heeft Annelies Bakelaar (CDA) 1448 voorkeurstemmen. 

Bij de gemeenteraadsverkiezingen op 3 maart 2010 (gemeente Ommen) heeft CDA Ommen 2.346 stemmen.


Dhr. Melchior Bauman

Functie: RaadslidPolitiek: LPO
Coalitie, aantal zetels: 4
In dienst sinds: mei 2018 (6 maanden in dienst)

Dhr. Jan Blaauw

Functie: GemeentesecretarisIn dienst sinds: oktober 2017 (1 jaar, 1 maand in dienst)
Portefeuille: Algemene en bestuurlijke zaken, P&OToelichting: Gemeentesecretaris.Werkzaamheden bij de Overheid:
Van oktober 2017 tot augustus 2018 is Jan Blaauw interim-gemeentesecretaris.

Van juli 2012 tot september 2017 heeft Jan Blaauw gewerkt bij de Bestuursdienst Ommen-Hardenberg. De bestuursdienst Ommen-Hardenberg is de ambtelijke organisatie van de gemeenten Ommen en Hardenberg. Eerder heeft Jan Blaauw diverse managementfuncties vervuld bij de gemeente Ommen.

Dhr. Leo Bongers

Functie: WethouderPolitiek: LPO
Coalitie, aantal zetels: 4
In dienst sinds: mei 2018 (6 maanden in dienst)
Portefeuille: Openbare werken, Bedrijventerreinen (ontwikkeling/herstructurering) / Kantoren, Recreatie / Toerisme, Beheer / Onderhoud, Ruimtelijke ordening , Sociale Zaken, Landelijk gebied / Water / Natuur, Subsidies, Milieu / Duurzaamheid / Afval, Verkeer en Vervoer, Economische Zaken, Evenementen en marketingToelichting: Coalitieperiode 2018-2022
Wethouder Leo Bongers heeft in zijn portefeuille: Ruimtelijke ordening - uitvoering, Omgevingsdienst (OD) inclusief handhaving RO, Milieu, Openbare ruimte en openbaar groen, Verkeer en vervoer (inclusief verkeersveiligheid), Facilitaire zaken (inclusief ICT), Gemeentelijke eigendommen, Recreatie & toerisme inclusief evenementenbeleid en -subsidie, Economie (bedrijventerreinen, afstemming OVO) en Sociaal domein (werk, inkomen, inclusief sociale werkvoorziening).

Leo Bongers is de 2e locoburgemeester.

Dhr. Rob Dalenoort

Functie: RaadslidPolitiek: LPO
Coalitie, aantal zetels: 4
In dienst sinds: maart 2018 (8 maanden in dienst)

Dhr. Gerrit de Jonge

Functie: RaadslidPolitiek: Fractievoorzitter VOV (2010-)
Politiek leider VOV
Lijsttrekker VOV (2014)
Oppositie, aantal zetels: 2
In dienst sinds: maart 2010 (8 jaar, 9 maanden in dienst)
Werkzaamheden bij de Overheid:


Bij de gemeenteraadsverkiezingen in 2014 is Gerrit de Jonge lijsttrekker van VOV (Volkspartij Ommen) in de gemeente Ommen. Bij de gemeenteraadsverkiezingen in maart 2014 heeft Gerrit de Jonge (Volkspartij Ommen Vooruit) 449 voorkeurstemmen. 

Tot maart 2014 was Gerrit de Jonge lid van een eenmansfractie (fractie De Jonge). 
    
Gerrit de Jonge is fractievoorzitter. Tot oktober 2013 was Gerrit de Jonge gemeenteraadslid (fractievoorzitter) van de PvdA in de gemeenteraad van Ommen.

Bij de gemeenteraadsverkiezingen op 3 maart 2010 (gemeente Ommen) heeft PvdA Ommen 676 stemmen.


Dhr. Marinus Dunnewind

Functie: RaadslidPolitiek: CDA
Coalitie, aantal zetels: 4
In dienst sinds: maart 2014 (4 jaar, 8 maanden in dienst)
Toelichting: Bij de gemeenteraadsverkiezingen in maart 2014 heeft Marinus Dunnewind (CDA) 46 voorkeurstemmen.

Mevr. Mari Gonzalez

Functie: BeleidsmedewerkerIn dienst sinds: maart 2000 (18 jaar, 9 maanden in dienst)
Werkzaamheden bij de Overheid:
Burgerzaken.

Dhr. Gerard Hemmink

Functie: RaadslidPolitiek: LPO
Coalitie, aantal zetels: 4
In dienst sinds: maart 2018 (8 maanden in dienst)

Mevr. Marleen Hemstede

Functie: RaadslidPolitiek: ChristenUnie
Oppositie, aantal zetels: 3
In dienst sinds: maart 2018 (8 maanden in dienst)